2014 – 2015

28.11.2014 – na dnešní schůzce si děti prohlédly hasičárnu a poté se ve škole věnovaly hraní společenských her a po skupinkách se učily první uzle. Nejmladší děti pro začátek jeden, nejstarší děvčata se zvládla naučit uzle 3.

12.12.2014 - Dnešní schůzka proběhla v klubovně SDH ve staré škole. Na programu bylo předvánoční posezení s hraním společenských her. Děti hrály Pexeso, Člověče, nezlob se, zpívaly koledy, skládaly puzzle a další hry. Posezení bylo zakončeno přípitkem Rychlými špunty.

9.1. 2015 – v tělocvičně v LD proběhla schůzka MH, jejíž náplní byl nácvik nástupu s hlášením a výuka 5 základních uzlů.

16.1. 2015 – dnešní schůzka byla opět věnována výcviku uzlů, všechny děti by měly umět 5 základních uzlů. Některé je již zvládnou, někteří si perou s každou kličkou na provaze, ale rozhodně se všechny děti snaží. Z dotace Plzeňského kraje byly dětem pořízeny Okresním sdružením hasičů soutěžní helmy a hadice.

CIMG7713 CIMG7715 CIMG7714

23.1. 2015 – Dnešní schůzku obohatila svým výkladem o první pomoci záchranářka Jana Urxová. Všechny děti se zájmem její výklad sledovaly a aktivně se zúčastnily praktických ukázek. Vyzkoušely si, jak pomoci kamarádovi na hřišti, nebo doma nemocné babičce, v případě, že je potřeba přivolat lékařskou pomoc. Všechny děti si vyzkoušely, kolik síly je zapotřebí při masáži srdce a jak správně zavázat poraněnou končetinu. Kdo měl čas, opakoval vázání uzlů. Závěrem dostaly děti pozvání na prohlídku stanice Záchranné služby.

13.2.2015 – probíhala příprava na soutěž včetně uzlování na čas a simulace soutěže dle propozic. Protože jsou děti šikovné a učenlivé, většina se uzle doučila doma a dnes zvládá uvázat všech 5 základních uzlů. Mnozí se vejdou do časového limitu 2min./5 uzlů, tři děvčata to zvládají od 1:10 min. do 1:15 min. Podstatně se nám zlepšuje i disciplína při schůzkách.

 

6.3. 2015 – na dnešní schůzce jsme se připravovali na noční soutěž.  Zopakovali jsme si značky a zkracovací uzel a shlédli instruktážní video ošetření paže třícípým šátkem a ovázání kolene.

20.3. 2015 – krátce po 16.00 hod. jsme společně vyrazili směrem na Hůrku. V krásně zbudovaném areálu Větrná hůrka založili dospělí hasiči oheň k opékání buřtíků, vedoucí se věnovali přípravě na topografii a děti měli volnou zábavu. Poté se děti seznámily s buzolou a mapou, některé si vyzkoušely zaměřit blízké i vzdálenější objekty a všichni si zopakovali značky a zkracovací uzel. V průběhu celé schůzky se opékaly buřtíky nebo cokoli, kdo si co přinesl. Areál jsme opouštěli se západem slunce, kdy se citelně ochladilo a začalo se stmívat. Všem se zde líbilo.

27.3. 2015 - Při dnešní schůzce se děti seznámily s hasičskou technikou – práce s hadicí a proudnicí. Začaly nacvičovat štafetu požárních dvojic na soutěž Plamen. Kdo měl volno, opakoval si značky a práci s buzolou.

 

Duben – děti  nacvičují hod granátem na cíl, štafetu požárních dvojic, rozhazování a motání hadic a další dovednosti, které budou muset umět na nejbližších soutěžích.

22.5. 2015 - na dnešní schůzce se děti seznámily s další disciplínou, kterou budou plnit již zítra na celostátní hře Plamen, jejíž okresní kolo se bude konat v Němčovicích.