17.12. 2011 – Valná hromada

Letošní valná hromada proběhla za účasti nadpoloviční většiny členů sboru. Zúčastnili se zástupci OSH Rokycany a SDH Kařez.

21.12. 2011 – Zpívání u stromku

I letos dozorovali hasiči předvánoční zpívání dětí ze školy pod stromkem u OÚ.

11.11. 2011 – Lampičkový průvod

Jako každoročně, tak i letos byli hasiči požádáni o asistenci při pořádání lampičkového průvodu.

1.10. 2011 – Obecní zabijačka

O letošním posvícení probíhala v naší obci rekonstrukce LD a proto zastupitelstvo obce připravilo pro občany namísto zábavy celodenní akci pod názvem „Cheznovice 5O let zpátky“. Ta zahrnovala ukázku zabijačky, prodej zabijačkových dobrot i posezení při živé i reprodukované hudbě po celý den pod širým nebem. Do akce byli zapojeni kromě zastupitelů všichni zaměstnanci OÚ, jejich rodinní příslušníci, hasiči i členky ČSŽ. Všichni kmitali od čtvrtka až do neděle. Díky nezvykle krásnému slunečnému počasí (teplota dosahovala až 20 stupňů C) se celá akce vylice povedla.

17.9. 2011 – Studenská koniáda

17.9. jsme se účastnili akce v okrese Plzeň-sever. Probíhaly zde dvě akce zároveň. Jednak setkání Zasloužilých hasičů a funkcionářů okresu Plzeň-sever a pak III. ročník Studenské koniády. Akce probíhala celý den a díky krásnému počasí se sešlo téměř 250 návštěvníků.  Po slavnostním zahájení vystoupily se svou ukázkou děti z  MŠ Kralovice „Plamínci“  a  „Mravenci“ z Hlinců. Následovala ukázka požárního útoku v humorné podobě v provedení hasičů z Cheznovic a Kařeza.  Při krocení plamenů vyvinul strojník M.Vopata ze Studené takový tlak, že jeden hasič téměř netrefil oheň a druhý byl zápasem s hadicí tak vysílený, že se musel posilnit, usednout na stoličku a hasit v sedě. Vysílením padl také M.Frost, kterému zdravotník naordinoval „zelenou“ infuzi. Zkolaboval i M.Vopata, kterého bylo nutno dopravit do lazaretu „U opilce“ a poté ho zdravotník musel  křísit paličkou, intubovat nožní pumpou a stetoskop používal v kalhotách. Zkrátka, není nad odbornou první pomoc.

V poledne se nad hlavami přítomných diváků otevřely padáky parašutistů z letiště v Plasích. Odpoledne přišel na řadu Kynologický klub z Kaznějova.  Atraktivní byla jak ukázka poslušnosti, tak agility. Po celý den probíhaly statické ukázky vojenské a hasičské  historické techniky, současné techniky hasičů a především několika exemplářů koňských stříkaček, které byly i v akci. Diváci mohli shlédnout ukázku nového hasicího zařízení COBRA a práci hasičů – lezců, kteří předvedli záchranu osoby z výšky a slaňování.

Celou akcí provázel František Vaško. Vždy když bylo potřeba, přispěchal se svou zelenou infuzí zdravotník Péťa a z oblohy se po celý den smálo na všechny sluníčko. Trochu  „starostí “ nadělal svým kolegům jeden z cheznovických hasičů, který v nestřežený okamžik prchl na lehátku na rybník. Ale protože rybník je spíše tůňka a záchrana plaváčka byla předem naplánována, vše dobře dopadlo a všichni odjeli s dobrou náladou a s infuzí v krvi domů.

FOTOGALERIE z akce

FOTOGALERIE z akce

VIDEOGALERIE z akce

VIDEOGALERIE z akce

10.9. 2011 – Memoriál M.Vojče – 4.ročník

10. září se konal 4.ročník soutěže v netradičních hasičských disciplínách ? Memoriál M.Vojče. I tentokrát počasí nezklamalo a po celý den svítilo sluníčko. Do areálu FC  Cheznovice 96 se sjelo celkem 12 soutěžních družstev z celého okolí. Družstvo žen dorazilo z Volduch a ze Lhoty pod Radčem, muži byli z Cheznovic,  Volduch, Kařeza, Jiviny, Veselé, Kyšic, Strašic, Dobříva, Vranovic a Těškova.

            Soutěžilo se ve třech disciplínách . První byla překážková dráha, druhá tzv. kolotoč a poslední byl požární útok. V první domácí s přehledem zvítězili. Přestože ani v dalších disciplínách ze svých výkonů neslevili, na celkové vítězství to tentokrát nestačilo. Rozhodnutí rozhodčích byla nekompromisní a štěstí přálo kolegům z Volduch. Vysněný hattrick jim unikl jen o několik vteřin a cheznovičtí tak brali stříbro. Ale jak sami řekli, je to vlastně jedno. Hlavně, že byla legrace a bavili se soutěžící i diváci. V tomto duchu soutěžily i některé týmy. Nepřijely bojovat o místo „na bedně“, ale přijely se především bavit. Jednalo se tým Kařeza a Jiviny. Obě družstva obdržela cenu „Bavič soutěže“, neboť udělala maximum pro pobavení všech přítomných.

            Díky krásnému počasí se celá akce vydařila a všem zúčastněným se líbila jak celodenní soutěž, tak večerní posezení pod stanem s country kapelou Brzdaři. Do dalšího ročníku si všichni přejí hlavně opět stejně krásné počasí a „bavičům“ nové nápady pro jejich legrácky.

            V závěru bych ráda poděkovala všem našim sponzorům, díky kterým můžeme takovouto soutěž uskutečnit. Letos jimi byli OÚ Cheznovice, Perforation Pospíšil Strašice a Bios Dobříš s.r.o. Zároveň děkujeme FC Cheznovice 96 za zapůjčení areálu.

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE

VIDEOGALERIE

VIDEOGALERIE

3.9. 2011 – Hasičský den v Telči

První zářijovou sobotu navštívili tři naši členové město Telč, kde se konal Hasičský den.  Svoje dovednosti zde předvedli děti, ženy a muži, kteří předvedli noční útok. 

VIDEO  ze soutěže

30.7. 2011 – Den s obcí

Den s obcí byla pouťová kulturní akce organizovaná OÚ ve spolupráci se sportovci a hasiči. Na programu byly fotbalové zápasy, ukázka Policie ČR, vystoupení na trialové motorce a další. Jedinou závadou dobře připravené akce bylo deštivé počasí, které přesto mnoho diváků neodradilo a přišli se na místní fotbalové hřiště podívat.

26.7.2011 – Požár v areálu firmy Weiler v Holoubkově

Naše JSDH vyjížděla v 04:3O hod. k rozsáhlému požáru ve firmě  Weiler v nedalekém Holoubkově.  Vyhlášen byl III. poplachový stupeň.  Po příjezdu jsme nejdříve doplňovali vodu. Asi v O9:00 hod.  jsme byli požádáni o vystřídání jednotek uvnitř objektu.  Pomocí bourací sekery jsme rozebírali stropy a dohašovali skrytá ohniska požáru. U požáru zasahovalo v jednu chvíli 16 jednotek, celkem se zde vystřídalo 21 jednotek. Povolána byla pojízdná laboratoř z Třemošné a HZS Plzeň Košutka s hasícím zařízením COBRA, které umí řezat materiály i hasit zároveň. Škoda je odhadována na 10 mil. Kč.  Naše jednotka byla vystřídána asi ve 13.00 hod.

Reportáže, fotogalerie a videa zde:

České noviny

iDNES cz.

Mediafax cz.

Česká televize

Požáry cz.

HZSPK

qap.cz - internetové noviny

FOTOGALERIE  SDH Cekov

VIDEO
VIDEO

 

9.7. 2011 – Požár v chatách na Kařízku

Ve 22.00 hod. se uskutečnil výjezd k požáru sena v chatové oblasti.  Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že oheň byl založen majiteli pozemku úmyslně za účelem likvidace usušené trávy. Na místo dorazili dobrovolní hasiči z Cheznovic, Mýta, Holoubkova a HZS Rokycany.