14.10. 2017 – Soutěž Plamen

Dnešní  sobotu strávili Mladí hasiči na podzimním kole soutěže Plamen v Dobřívě. Sešlo se zde 27 pětičlenných družstev ve 3 kategoriích. Celou dobu je provázelo krásné slunečné počasí. Ačkoli většina družstva byli nováčci, kteří se připravovali na soutěž teprve od září, zaběhli trať a splnili úkoly na stanovištích tak, že družstvo skončilo na krásném 5.místě ze 12 startujících. Je to super výsledek a dětem k výkonu blahopřejeme. Jen tak dál, nováčci.

 

13.5. 2017 – Parostrojní festival Holoubkov

Dnes ráno odjeli Mladí hasiči na výlet do nedalekého Holoubkova na Paro-strojní festival. Nejdříve si počkali na příjezd historického vlaku s parní lokomotivou „Šlechtična“  a poté se vrhli do prohlídky vystavených exponátů. Na své cestě potkali parní kočár Baffrey z.r. 1886, parní válec ČKD, nákladní automobil Škoda-Sentinel, parní motocykl, parní stroj na čepování piva, historické motocykly a automobily, parní modely parníků na rybníce a jiné zajímavosti. Setkali se se Švejkem a jeho c.k. Marškumpanií, občerstvili se v autobuse Doubledecker, svezli se motorovou lokomotivou „prasátko“ , na minivláčku i na koňské stříkačce. Malinkou šmouhou na celodenním výletě byla jen hodinová sprška, kterou jsme všichni přečkali v Avii.

1

 

22.4. 2017 – Noční dětská soutěž

Sobotní večer a začínající noci strávili Mladí hasiči na okresní noční soutěži v Dobřívě.  Na trať vybíhala družstva složená ze starších i mladších dětí, vždy po 4 nebo po 5.  Za Cheznovice startovala dvě družstva. Na trati je čekalo několik disciplín, jako hod granátem, zdravověda, přechod po laně, skákání v pytli i vědomostní disciplíny. Po ukončení soutěže dostalo každé dítě špekáček na opečení a malou odměnu.

11.3. 2017 – Pexeso Týček

Dnešní dopoledne strávili Mladí hasiči v sále Kulturního domu v Týčku. Odehrávala se zde okresní soutěž v hraní Pexesa. Po třech kolech rozhodčí vyhodnotili výsledky a došlo na rozstřel čtyř nejlepších v kategorii Mladší žáci. V té byla i zástupkyně Cheznovic, Anna Šlapáková, která nakonec vysoutěžila 2.místo. Starší dívky si zde po skončení základních kol splnily odznak odbornosti strojník a preventista.

18.2. 2017 – soutěž Uzlování Zaječov

Dnes se Mladí hasiči zúčatnili soutěže ve vázání uzlů na čas v Zaječově. Startovalo věkově smíšené družstvo za starší a z 10 zúčastněných družstev obsadili 6.místo.

Druhá část soutěže byla soutěž jednotlivců, kde se umístili mezi 27 soutěžícími naši takto:

Šlapáková Anna   24.místo (mladší žák)

Humlová Denisa    19.místo

Suttrová Eliška   11.místo

Mudrová Aneta   8.místo

Vaníková Monika   7.místo

26.11. 2016 – Návštěva stanice HZS Plzeň Košutka

Dnešní dopoledne navštívili Mladí hasiči s dospěláckým doprovodem stanici HZS Plzeň Košutka. Prohlídka začala u lezecké stěny s opičí dráhou, odtud se děti vydaly na ústřednu stanice, do posilovny i odpočinkových prostor. V místnosti s figurínami si mohly vyzkoušet manipulaci se zraněnou osobou. Absolutně největší nadšení panovalo mezi dětmi při náštěvě polygonu. V polygonu je v absolutní tmě simulován průchod stísněnými a obytnými prostory v dýchací technice. Děti si polygon prošly při světle a všechny přiznaly, že i tak to není jednoduchý úkol. Odtud pokračovaly do garáží, kde mohly obdivovat zaparkovanou techniku. Odjížděly plné dojmů z nově nabytých informací, které jim poskytl průvodce Vojta.

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE

22.10. 2016 – Plamen podzim

Tuto podzimní sobotu strávily děti ve Stupně. Soutěžilo družstvo starších doplněné o jednu mladší. Nejdříve si zaběhly dva pokusy útoku požárních dvojic a poté vyrazily do lesa na trasu plnou disciplín.

20.8. 2016 – soutěž Mirošov

Sobotní dopoledne strávila 7členná skupina Mladých hasičů v Mirošově na hřišti. Zúčastnili se zde soutěže O putovní pohár města Mirošov v kategorii dětí. Soutěžilo se pouze v požárním útoku na dva pokusy, který děti zvládly bravurně. Družstvo bylo poskládáno z mladších i starších dětí a svůj lepší čas měly 29:76 vt. Jelikož byla hodnocena mladší i starší družstva současně a ne podle kategorií, naše družstvo vybojovalo 6.místo. Všem se na soutěži líbilo a od pořadatelů obdrželi kromě diplomu ještě balík sladkostí. Po ukončení dětské soutěže vystřídali děti na startu dospělí v kategorii ženy a muži.

25.6. 2016 – Ukázka na Dětském dni

Na základě pozvání starosty obce Podluhy jsme se s dětmi zúčastnili Dětského dne. Děti zde předvedly ukázku požárního útoku. Před samotnou ukázkou si zkusily děti i dospělí pletení z pedigu nebo si prohlédli práci uměleckého kováře. Na závěr hasiči vyrobili pro všechny atraktivní pěnu.

O čtrnáct dní dříve svoje dovednosti v požárním útoku předvedli Mladí hasiči na Dni dětí v Cheznovicích.

21.5. 2016 – soutěž Plamen

21.5. absolvovali Mladí hasiči nejdůležitější soutěž jarní sezony – 2.část okresní soutěže Plamen, která se konala v Nevidě. Tady děti zúročily všechny své dovednosti, které se naučily během schůzek. Úspěšně prošly všemi disciplínami a po vyhodnocení celkových výsledků se dočkaly zasloužené odměny – poháru za 3.místo. Tohoto skvělého výsledku dosáhli Mladí hasiči po pouhých 18 měsících, které uběhly od založení Mladých hasičů. Cestou ze soutěže jsme s dětmi navštívili Hamernický den v Dobřívě.

FOTOGALERIE

                            FOTOGALERIE

 

 

 

 

Požární útok