4.10. 2015 – Myslivecký den

V neděli po obědě se hasiči se svým potěrem rozjeli na akci pořádanou Mysliveckým spolkem Borecký vrch Kařez a Českým svazem ochránců přírody v Rokycanech. Uskutečnila se na lovecké chatě nedaleko Kařeza a byla velmi pěkně připravená. Jejím smyslem byla prezentace myslivecké činnosti. Jako první předvedla trubačka myslivecké signály, používané v průběhu honu, následovala sokolnická ukázka dravců a sov, zajímavá byla i ukázka vábení zvěře a na závěr byly letové ukázky sokolů. Pro děti bylo připraveno soutěžení ve skákání v pytli, chůzi na chůdách a střelbě ze vzduchovky. Celé odpoledne zde byli k vidění již zmínění dravci a sovy od nejmenšího sýčka až po orla skalního a výstava trofejí. Na závěr bylo několika dětem umožněno vypouštění bažantů a celý program byl završen posezením u ohně s kytarou. Podle odhadu pořadatelů se akce zúčastnilo téměř 200 návštěvníků.

FOTOGALERIE   SDH Cheznovice

FOTOGALERIE  Mgr. Karla Brože

Další informace v článku zde

12.9. 2015 – Memoriál M.Vojče 8.ročník

Dnešní den patřil již tradiční soutěži – Memoriálu M.Vojče. Na fotbalové hřiště dorazilo 9 týmů mužů a 3 týmy žen. Někteří zde byli již poněkolikáté a některé týmy zde měly svoji premiéru. Po odběhnutí prvních dvou disciplín bylo jasné, že k prvnímu místu mají skvěle našlápnuto právě nováčci. Boj o vteřiny rozhodl požární útok a vítězství patřilo skutečně nováčkům. Mezi muži se prosadila nejlépe Olešná a mezi ženami Příkosice. Krásný slunečný den se skvělou atmosférou si užili hasiči z Cheznovic, Olešné, Jiviny, Komárova, Zaječova, Mirošova, Kyšic, Příkosic a Lhoty p.Radčem.

Článek  –  Rokycanský deník

 
FOTOGALERIE  –  1.část

FOTOGALERIE  –  2.část

FOTOGALERIE  –  zdroj  SDH OLEŠNÁ

22.8. 2015 – Soutěž Dobronice u Bechyně

Po roční odmlce jsme přijali pozvání našich jihočeských kolegů na jejich Dobronický pětiboj. Soutěž probíhala na louce v Dobronicích u Bechyně a sestávala se ze štafety zručnosti, hodu startérem a požárního útoku. S kolegy s Kařeza bylo vytvořeno družstvo, které obsadilo 4.místo. Pro zpestření místní na závěr vyhlásili soutěž ve vypití půllitru piva, ve kterém jsme Jihočechy jednoznačně převálcovali. Jenom výkonu místního borce 3,70 vteřiny se nedalo konkurovat. Po ukončení soutěžního klání jsme poseděli při harmonice a když se sluníčko skovalo za obzor, přemístili jsme se do místní hospůdky. Noc jsme přežili v duchu „kde si kdo ustele, tam spí“. Ráno jsme dojedli dovezené zásoby a nepohrdli jsme hrncem čerstvé česnečky.

20.6. 2015 – Ukázky v Podluzích

Dnešní odpoledne strávili Mladí hasiči se svými dospělými kolegy na hřišti v Podluzích, kde se konal Dětský den.  Sem byli pozváni starostou obce, aby zde provedli ukázku svých dovedností a dospělí hasiči připravili ukázku zásahu pěnou. Ačkoli počasí bylo značně nepříznivé, akce se vydařila. Děti i dospělí dostali občerstvení, ze kterého u dětí zvítězila jednoznačně zmrzlina.

13.6. 2015 – Oslavy výročí SDH Drozdov

Dnes ráno odjeli zástupci našeho sboru na oslavy výročí založení SDH v obci Drozdov (okr.Beroun). V odpoledních hodinách za nimi dorazili Mladí hasiči se svým doprovodem, kteří navštívili Expozici požární ochrany ve Zbiroze.

CIMG8718

17.5. 2015 – Čištění kanalizace OÚ

V neděli ráno natáhli hasiči gumáky a na žádost OÚ uspořádali brigádu na čištění kanalizace. Někteří se podívali do kanálu i zevnitř.

 

8.5. 2015 – Okrsková soutěž Cheznovice

V pátek dopoledne se v naší obci uskutečnila okrsková soutěž v požárním útoku. O co nejlepší výkony se snažilo 6 družstev mužů a 1 družstvo žen. Náš tým, přestože byl ve značně pozměněné sestavě, předvedl svůj standardní výkon. Při soutěži nebyl nikdo zraněn a celou soutěž provázelo krásné slunečné počasí. Jediným mráčkem soutěže byla snad jen diskvalifikace soutěžícího SDH Holoubkov za nesportovní chování.

Náš sbor tímto děkuje klubu FC Cheznovice 96 za propůjčení sportovního areálu a obsluze Lidového domu za zajištění občerstvení.

Umístění:

1. CEKOV

2. HOLOUBKOV

3. TĚŠKOV

4. MÝTO

5. CHEZNOVICE

6. LHOTA pod RADČEM

Ženy:

1. LHOTA pod RADČEM

7.3. 2015 – Kácení stromů v obci

 

Na žádost OÚ byly dnes a minulý víkend odstraňovány nebezpečné stromy v obci. Dnes byly odstraněny topoly z břehu Jam. Bylo nutno zabezpečit bezpečný průjezd vozidel po blízké silnici a zcela uzavřít místní komunikaci kolem rybníčka.

21.2. 2015 – Hasičský ples

Dnes hasiči pořádali tradiční Hasičský ples. Přestože byli všichni občané osobně pozváni týden předem, chřipková epidemie a hasičské plesy v okolí udělaly své. V sále LD se sešlo jen něco málo přes 100 návštěvníků. Kapela SEPARACE se snažila rozjet zábavu jak mohla a dařilo se jí. Někomu se nálada ještě pozvedla o půlnoci, kdy přišlo na řadu tahání hlavních cen tomboly. A tak si mnozí odnesli poukázky do restaurace, zahradnictví, DVD přehrávač, dort nebo LCD monitor.

DORTÍK