27.10. 2012 – Odstraňování stromu

Ve večerních hodinách vyhnal první sníh hasiče hned do akce. Ačkoli je teprve konec října, napadlo během dne několik centimetrů sněhu, který vydržel a hasiči měli hned práci. Odstraňovali strom mezi Mýtem a Cheznovicemi, který se nebezpečně naklonil a hrozilo jeho spadnutí na vozovku.

11.10. 2012 – Požár v Mýtě

Asi 45 min. po půlnoci vyjížděli hasiči k požáru chaty do Mýta. Na místě již byli kolegové z Mýta a Holoubkova a již pouze dohašovali shořelé stavení.

26.6. 2012 – Nález rtuti

V odpoledních hodinách byl nahlášen členům SDH nález rtuti v blízkosti vrtů pro obecní vodovod.  Na místo odjela několikačlenná posádka hasičů a poté byl přivolán HZS Rokycany, Policie ČR a pojízdná laboratoř z Třemošné. Do nočních hodin byly odebírány vzorky půdy a vody, které ihned na místě zpracovávala pojízdná laborat. Byla provedena sanace nejbližšího okolí.  Nález neměl pro obecní vodovod žádný negativní dopad.

15.6. 2012 – Zásah v LD

Dnes navečer vylekal kouř, vycházející ze sklepních okének Lidového domu kolemjdoucí. Ti obratem informovali místní hasiče, kteří přijeli na místo a prozkoumali objekt. Bylo zjištěno, že poplach byl planý a kouř vznikl při zatápění v kotli, který v dnešním teplém počasí neměl ideální podmínky pro správné hoření. Na místo dorazili i profesionálové z Rokycan, kteří však byli bez práce. Byla provedena pouze kontrola komína a jeho okolí.

9.6. 2012 – Požár kontejneru ve Strašicích

V odpoledních hodinách zazněla v Cheznovicích siréna z důvodu požáru kontejneru ve Strašicích. A protože v Plzni probíhalo Krajské kolo v PS dorostu, kam odjeli někteří naši členové jako rozhodčí, vyjížděla pouze tříčlenná posádka.