15.12. 2012 – Výroční valná hromada sboru

Dnes se v prostorách klubovny SDH konala Výroční valná hromada SDH  Cheznovice. Zúčastnila se nadpoloviční většina členů, jako hosté přijali pozvání kolegové z Kařeza a náš sponzor P.Hošek, který po skončení schůze hrál na kytaru.

29.9. 2012 – Posvícenské veselí

Od čtvrtka připravovali zaměstnanci OÚ spolu s hasiči Posvícenské veselí, které spočívalo ve spojení zabijačkových hodů s příjemným posezením při živé hudbě. V sobotu dopoledne  hrála reprodukovaná hudba a od 13.00 hod. nastoupila kapela Pecičky, která přítomným vyhrávala až do 18.00 hod. Pro děti byly připraveny kolotoče a skákací hrad. Škoda jen, že nevydrželo počasí a navečer se spustil déšť.

Ostatní podzimní akce

ZÁŘÍ – to byl jeden velký maraton hasičských akcí
Akce  Bujesily

Víkendová akce na přelomu srpna a září spojovala příjemný pobyt u kamaráda  se sobotní  hasičskou soutěží v Bujesilích. Páteční grilování kýty a noční posezení u ohně a nocleh v polních podmínkách zahrady a stodoly způsobil, že původně plánovaná účast na známém „Bujáku“ skončila pouze mimosoutěžní exhibicí pro pobavení přítomných. Veselou náladu jsme si odnesli s sebou i na večerní zábavu. A protože nám náramně vyhládlo, bylo nutné před spaním rozdělat oheň a opéct pár špekáčků, abychom přes noc neumřeli hladem. Ráno si každý dal pár vyprošťováků  (samozřejmě kromě řidičů) a když po poledni zasyčel sud a došel i ostatní provijant,  jelo se domů.  ZKRÁTKA PRIMA VÍKEND S PRIMA LIDMA.  Honzo, dík za pozvání a za rok to určitě zopakujem!

Tatrování Zbiroh

O týden později, 8.září se pár našich členů zúčastnilo Tatrování ve Zbirohu,  v areálu HZS ČR. Na programu byla hlavně soutěž krásy Tater, ale i ukázka dekontaminace osob a techniky, vystoupení malých hasičátek Soviček ze Sovětic, exhibiční vystoupení Čestné stráže Armády ČR a soutěž posádek Tater ve vyměňování pneumatik.

Memoriál E. Smitky – Volduchy

Prvního ročníku této soutěže jsme se zúčastnili 22.9. 2012 jen jako diváci a tři naši členové jako rozhodčí. Originálně pojaté vyhodnocení se stupněmi vítězů pro celé družstvo proběhlo ve večerních hodinách na sále Kulturního domu a poté následovala volná zábava při hudbě. Voldušským hasičům přejeme hodně úspěchů při pořádání dalších ročníků.

Výročí SDH Kařez

6.10. 2012 jsme se zúčastnili oslav 115.výročí založení hasičů v obci Kařez.  Kařezští uspořádali pouze slavnostní schůzi, kterou svou účastí podpořilo jen velmi málo okolních sborů.

Výročí SDH Zaječov

20. 10. v odpoledních hodinách jsme se zúčastnili 120.výročí založení hasičů v obci Zaječov. Místní hasiči připravili ukázky slaňování, vyprošťování s havarovaného auta, požární útok a ukázku místních mladých hasičů. Poté následovala slavnostní schůze.

FOTOGRAFIE  Z  AKCÍ  ZDE:

15.9. 2012 – Memoriál M.Vojče

V Cheznovicích se bojovalo o vteřiny
V sobotu 15.9.2012 proběhl na fotbalovém hřišti v Cheznovicích další ročník Memoriálu M.Vojče, který je hasičskou soutěží, skládající se ze dvou štafet a požárního útoku. Letošního klání se zúčastnilo 8 družstev mužů a 2 družstva žen. Nejdelší cestu k nám vážili kolegové z obce Lednice u Kralovic. Nejstarším závodníkem byl Václav Hrabák z Kařeza. Navzdory studenému počasí se všichni bavili až do nočních hodin. V roli baviče se opět předvedli hasiči z Kařeza, kteří „urputně bojovali“ o poslední místo. O místo „na bedně“ svedli doslova boj o vteřiny hasiči z Cheznovic, Volduch a Lhoty p.Radčem, jak ostatně můžete posoudit níže. Leckteré výkony zamotaly hlavu rozhodčím a jak to dopadne bylo jasné až po odběhnutí posledního útoku. Zážitek z akce umocnil skvělý doprovod komentátora Františka Vaška.
Jen všem soutěžícím chyběli diváci, kteří se sešli v méně než malém počtu.
MUŽI:
Pořadí a celkový čas:
1. Cheznovice                      432 sec.
2. Volduchy                         436 sec.
3. Lhota p. Radčem              446 sec.

4. Veselá

5. Lednice

6. Jivina

7. Kyšice

8. Kařez

ŽENY:
Pořadí a celkový čas:
1. Volduchy                       478 sec.
2. Lhota p.Radčem             514 sec.

camera-foto

Oprava trambusu

V červenci a srpnu bylo před hasičskou zbrojnicí docela živo. Probíhala totiž důkladná oprava naší cisterny, která je z roku 1978. Odbornější opravu požární nástavby (vyčištění a antikorozní nástřik nádrže na vodu, oprava čerpadla, promazání, výměna uzávěrů vody, klempířské opravy) provedla firma HTZ Plzeň Jan Soukup. Materiál a větší zámečnické práce poskytla místní firma KOVOPROGRES. Drobnější opravy, úpravy zařízení a následný nástřik jsme provedli svépomocí. Na cisternu byl přidán osvětlovací stožár s výškou 8m osazen halogenovými reflektory, dále schránka na ženijní nářadí, oranžovávýstražná světla a byla provedena výměna výstražného světelného a zvukové zařízení, to staré již nevyhovovalo.  Celá tato záležitost vyšla na cca 90 000 Kč.  Hasiči na této akci odpracovali během třínedělního pracovního  maratonu více než 500  hodin.

camera-foto

FOTOGALERIE

28.7. 2012 – Den s obcí

Poslední červencová sobota se probudila do krásného slunečného počasí, které přilákalo mnoho občanů na Den s obcí. Hasiči stavěli stan a stánky a odpoledne se zúčastnili soutěže v pojídání knedlíků společně s družstvem sportovců, myslivců a holubářů.

12.5. 2012 – Okrsková soutěž v požárním útoku

Dnes jsme podnikli cestu na soutěž do nedalekého Holoubkova. Okrsek č.8 zde pořádal základní kolo soutěže v požárním sportu.  Ráno se mraky vyplakaly a před zahájením soutěže už bylo po dešti.  Soutěž připomínala spíše soutěž v uzlované, což soutěž zatraktivnilo pro diváky. Na soutěž se tentokrát pěkně nadupal sbor z Těškova, který z posledních příček z předešlých let letos zamířil rovnou pro zlato. Druzí byli hasiči z Cekova, třetí skončil Holoubkov, čtvrtí byli Mýtští a pátí Cheznováci.  Lhota s Kařezem nesoutěžili.

camera-foto

FOTOGALERIE

5.5. 2012 – Doteky historie ve Zbirohu

Dnes se naši hasiči společně s hasiči z Kařeza vydali do nedalekého Zbiroha. Tady Expozice požární ochrany pořádala u příležitosti začátku sezony 2012 akci s názvem “ Doteky historie“.  Jednalo se o celodenní akci, během které bylo možno shlédnout desítky kusů hasičské techniky jak historické, tak současné. Součástí akce byl volný vstup do Expozice historické techniky, která návštěvníky provede historií hasičské techniky za uplynulých 250 let. K vidění je zde např. vznášedlo, parní stříkačka, požární robot, vrtulník i několik koněspřežných stříkaček. Nejstarší exponát je z roku 1746.

V průběhu dne vystoupily se svým programem zbirožské mažoretky, hasičský potěr „Plamínci“ z Kralovic a mnoho sborů přivezlo svojí historickou funkční techniku, kterou  předvedli  „v akci“.  Např. s veteránem LF-15 dorazili z Králova Dvora, s parní stříkačkou přijeli hasiči z Klatov a Pragu AN předvedli hasiči  z Českého Brodu. Kromě těchto krasavců předvedli hasiči v dobových uniformách  i několik  „koněk“.

V areálu Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu mimo Expozice požární ochrany sídlí také Národní základna humanitární pomoci HZS ČR a Záchranný útvar HZS ČR. Návštěvníci si tak mohli prohlédnout Expozici Ochrany obyvatelstva s nejnovější výbavou pro krizové situace nebo bývalý vojenský kryt v Expozici Civilní obrany.

Od rána svítilo sluníčko, až odpoledne začalo bouřit a pršet, ale to už byla akce téměř u konce.

camera-foto

FOTOGALERIE 1

camera-foto

FOTOGALERIE 2

camera-foto

FOTOGALERIE 3

A pokud toho máte stále ještě málo, tak tady jsou další obrázky http://sdh-jindrichuvhradec.rajce.idnes.cz/5.5.2012_-_Celodenni_zajezd_na_Expozici_pozarni_ochrany_ve_Zbirohu/

14.4. 2012 – Zdravověda

Dnes v odpoledních hodinách uspořádal náš sbor školení zdravovědy na téma resuscitace. Přednášky se ujala dlouholetá pracovnice Záchranné služby Jana Urxová. Ačkoli školení bylo avizováno s velkým časovým předstihem, účast byla nevalná jak z řad z hasičů, tak z řad obyvatel Cheznovic. Ti, kteří se školení zúčastnili, se dozvěděli hodně nových informací a ocenili zejména příklady z praxe, které byly mnohdy zarážející či kuriozní. Další část školení nám Jana přislíbila na podzim.

10.3. 2012 – Kácení stromu

Dnes v ranních hodinách se konala brigáda na odstranění dalšího stromu před místním obchodem „M-centrum“. I tento strom byl shnilý a ohrožoval místní obchod i projíždějíci automobily svým případným pádem. Třetí strom na své odstranění čeká.