29.12. 2010 – Úklid hřbitova

Na žádost OÚ byli hasiči uklízet sníh na místním hřbitově.

23.12. 2010 – Likvidace stromu

Na žádost Obecního úřadu asistovali hasiči u likvidace stromu, který byl stářím a přírodními vlivy poničen a bylo zde nebezpečí poškození nedalekého domu. Strom byl ořezáván z vysokozdvižné plošiny téměř celý den. Předešlý den odklízeli hasiči sníh z přístupové cesty, aby bylo možno techniku přistavit co nejblíže ke stromu.

21.12. 2010 – Požár drtičky odpadu v Mýtě – Rumpold

Na operační středisko byl v 9.49  hod. hlášen požár haly na zpracování odpadu ve firmě Rumpold u Mýta.  Objekt se nachází nedaleko dálnice D5 směrem na Rokycany. Když na místo dorazili hasiči, byla požárem zasažena asi polovina skladu, kde se skladuje drcený materiál. Po půl hodině dostaly jednotky požár pod kontrolu, ale několik dalších hodin trvalo dohašování a likvidace skrytých ohnisek.  Hořet začalo v hale, kde se drcením zpracovávají odpadní textilie a plasty. Příčina požáru je v šetření.

Zasahující jednotky:
HZS Rokycany
JSDH Mýto
JSDH Holoubkov
JSDH Cheznovice

http://www.hzspk.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1165&Itemid=1

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE HZS PK

17. 12. 2010 – Valná hromada sboru

17.12.2010 se konala Valná hromada hasičského sboru v Cheznovicích. Zřejmě k tomu přispělo to, že se konala poslední pátek před vánočními svátky, ale účast byla velmi slabá. Zato hostů se sjelo mnoho. Zavítali mezi nás kolegové z Kařeza a několik zástupců Výkonného výboru OSH Rokycany.

22.11.2010 – Požár altánu u LD

22.11. došlo v odpoledních hodinách k požáru levé poloviny zděného altánu u Lidového domu, který využívala místní mládež jako klubovnu. Byl zničen veškerý nábytek. Nedošlo k poškození druhé poloviny altánu, ani k prohoření na půdu. Požáru si všimli a následně i uhasili ručními hasicími přístroji dva občané, kteří bydlí jen několik metrů od objektu. Následně informovali člena místního SDH.

11.11. 2010 – Lampičkový průvod

Jako každoročně i letos provázeli hasiči Lampičkový průvod obcí. Děti z místní MŠ a ZŠ prošly obcí průvodem, který vedl bílý kůň (a sníh pořád nikde). Poté se všichni zúčastnění ohřáli u táboráku. Koho nezahřál táborák, dostal čaj nebo svařák.

23.9. 2010 – Zásah u hořícího vozidla

V dopoledních hodinách se v Cheznovicích vznítil osobní automobil. Zasahovali  HZS Rokycany a SDH  Cheznovice.

23.9. 2010 – Taktické cvičení Silo Kařez

Stejně tak, jako v předešlých dvou letech, proběhlo v areálu Sila Kařez taktické cvičení složek IZS. Tentokrát se uskutečnilo 23.9. ve večerních hodinách.

3.10. 2010 – Tour de Brdy

4. ročník silničního cyklomaratonu okolo Brd odstartoval v neděli 3. října v 11.00 hodin opět na zámku Zbiroh. Trať závodu měřila 103 km a vedla  ze Zbiroha do Nepomuka a zpět. Hasiči opět zajišťovali bezpečnost na trase v okolí naší obce.  Až na několik neukázněných motoristů proběhlo vše v klidu a všechny hlídky se mohly po 15.hodině občerstvit na zámku ve Zbiroze.

18.9. 2010 – Studenská koniáda

Studenská koniáda – to je název akce, kterou uspořádali hasiči ze Studené u Chříče (okr.Plzeň-sever) a které jsme se zúčastnili. Jednalo se o ukázku a předvedení historické automobilové techniky a koňských stříkaček. Členové našeho sboru ve spolupráci s SDH Kařez předvedli požární útok pomocí PPS-8 (pps-6) a automobilu Tatra 805, který pro pobavení přihlížejících pojali  jako „Pat a Mat hasičem“. Okolní sbory přivezly celkem 4 koňské stříkačky na ruční pohon, které byly předvedeny v akci. Nechybělo zde několik historických automobilů, s novou technikou dorazilo SDH Kaznějov  – Avie – DA – TA – nosič kontejnerů a HZS Rokycany přivezlo výsuvný žebřík. Svezení v koši si vyzkoušelo několik desítek návštěvníků akce.  Díky slunečnému počasí se celá akce velmi vydařila.

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE odkaz

FOTOGALERIE

FOTOGALERIE vlastní

VIDEOGALERIE
VIDEOGALERIE